Září 2010

Film Vojna a mír

26. září 2010 v 22:26 Vojna a mír
Moc se mi líbí nejnovější filmové zpracování románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Mohla bych se na to dívat pořád dokola :-) Přidávám pár foteček...


Zámek a park Lešná

6. září 2010 v 13:46 Výlety

Včera jsme si s našima udělali malý výlet do okolí - konkrétně k pomníku amerických pilotů u obce Lešná (ale nemyslím tu kde je zoologická zahrada, tato obec je kousek od Valašského Meziříčí) a k zámku Lešná s anglickým parkem. Zámek je bohužel nepřísupný, protože v něm probíha reknostrukce. Tak jsme se alespoň prošli nádherným parkem. Shodli jsme se na tom, že počasí už je spíše podzimní než letní. Ale to vůbec nevadí, podzim je moc krásný:-)Nejvíce když svítí sluníčko a všude kolem je spadené barevné listí. Přidávám pár foteček z tohoto malého rodinného výletu:o)


Pomník amerických letců (4 zahynuli)

Bylo by to úžasné místo pro romantický piknik, co myslíte?:-)


A na závěr ještě pár slov k zámku:

Tvrz v Lešné pravděpodobně stála již ve 14. stol. Tvrz byla jednoposchoďová, kamenná s válcovou věží. Někdy v první polovině 17. stol., v době kdy bylo panství v držení Martina Průhončího z Předmostí a později i jeho synů, byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. Budova dostala tvar nepravidelného pětiúhelníku s arkádovým dvorem. V polovině 18. stol. byl zámek upraven barokně. V této době byl ještě zachován vodní příkop, který byl zasypán až koncem 18. stol. V roce 1887 získal Lešnou hrabě August Kinský, který zámek koncem 19. stol. přebudoval klasicistně. V této době byla také v parku zřízena zimní zahrada.