Listopad 2010

Vánoce

21. listopadu 2010 v 14:39 Zámky
      Většina zámků pořádá o vánočních svátcích prohlídky slavnostně vyzdobených interiérů. Já jsem se byla podívat na zámek Raduň a Hradec nad Moravicí. Má to své kouzlo. Dýchne na vás příjemná vánoční atmosféra :-) Dozvíte se o tom, jak se slavily Vánoce na starých šlechtických sídlech, jaké byly zvyky, jaké dárečky si panstvo dávalo atd.

Vanoce


Bunte Weihnachtsplätzchen-Mischung, FARM1

svařené víno s pomeranči

     Vánoční prohlídky letos pořádá např. zámek Raduň, Hrádek u Nechanic, Ratibořice, Náměšť na Hané, Lednice (Rendez-vous) a mnoho dalších :-) Zpříjemněte si vánoční svátky...

rendez-vous

Šperky

20. listopadu 2010 v 16:40 Moje oblíbené věci
Tohle jsou mé nejoblíbenější kousky s kamejí :-) Tento motiv jsem si velice oblíbila...

šperky
kamej
Tuto kamej mám z aukra, ale vypadá jako by pocházela ze starých časů :-)


kamejka
Tahle kamej je od mojí babičky :-)


kameje
náušnice

Náušničky mi dala letos kamarádka k narozeninám :-)

brož
Omlouvám se za kvalitu fotky. Brož mám také z aukra.A na tuhle jsem narazila na internetu, ale bohužel ji nevlastním :-( Pochází z roku 1900.


Rajské zahrady

20. listopadu 2010 v 13:44 Zámky
Dokument Rajské zahrady vysílala ČT 1 ke konci loňského roku. Má 13 dílu a uvádí jej Zuzana Slavíková. Shlédnout jej můžete na internetových stránkách české televize. Mně osobně se tento pořad velmi líbí. Připadá mi takový uklidňující :) Podíváte se do zahrad a anglických parků našich významných zámků:
1. Kratochvíle
2. Květná zahrada v Kroměříži
3. Český Krumlov
4. Jaroměřice nad Rokytnou
5. Slavkov
6. Krásný Dvůr
7. Vlašim
8. Veltrusy a Kačina
9. Podzámecká zahrada v Kroměříži
10. Nové Hrady
11. Vrchotovy Janovice
12. Průhonice
13. Konopiště

Nejvíce se mi líbily Krásný Dvůr, Veltrusy a Kačina, Vrchotovy Janovice a Konopiště. Byla natočena i druhá řada tohoto dokumentu, ale lepší se mi zdála ta první. Paní Slavíková má moc krásný hlas a prostě mi k tomu celkově sedí :-) Škoda jen, že první řada nemá více dílů :-(
Přidávám pár foteček.

Krásný DvůrFOTO: Zámek Krásný Dvůr


Veltrusy a KačinaLetecký pohled na zámek Kačina u Kutné Hory. Empírová zámecká stavba (1802-22) je začleněná do rozsáhlého přírodního parku.


Vrchotovy Janovice
KonopištěSlavkov 2010

14. listopadu 2010 v 18:49 Bitva tří císařů
     Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne ve Slavkově a na slavkovském bojišti ve dnech 3. - 5. prosince 2010. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon (14:00), večerní defilé s přehlídkou (19:30) a ohňostrojem (20:00) ve Slavkově u Brna a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místu nejtěžších bojů bitvy tří císařů (10:30).