O čokoládě ve šlechtickém salonu

3. dubna 2011 v 16:26 |  Historické knihy

Čokoláda

Čokoláda pochází z Mexika. Kakaovník pěstovali Mayové, Toltékové i Aztékové. Když u mexických břehů přistál Hernando Cortéz v roce 1519, španělští vojáci našli v paláci aztéckého vládce Montezumy velké zásoby kakaových jader. Z nich se připravoval pro císaře nápoj a placky chocolatl. Pěstování kakovníku se rozšířio do Venezuely a Peru, později do dalších rovníkových oblastí na celém světě, kde je průměrná teplota 20 - 30 stpňů a vysoká vlhkost. Nejvěšími producenty kakaa jsou Malajsie, Indonésie, Ghana, Nigérie, Kamerun, Pobřeží Slonoviny, Brazílie a Ekvádor.

Čokoláda v Evropě

Kakao přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus, ale nesetkalo se s větším zájmem. Cortéz byl úspěšnější, protože boby kakaovníku tvořily součást kořisti přivezené v roce 1527 do Španělska. Odtud pronikly do Francie, pak do Holandska a Anglie. Čokoláda byla zpočátku velmi drahá a pro Evropany příliš hořká a ostrá a své obliby dosáhla až o století později. K jejímu rozšíření v evropských aristokratických kruzích napomohla dcera španělského krále Filipa III. (1598 - 1621) Anna, která se v roce 1615 provdala za francouzského krále Ludvíka XIII. (1610 - 1643) a zavedla pití čokolády na jeho dvoře. V této zálibě pokračoval na svém dvoře i Ludvík XIV. (1643 - 1715). Na vídeňském dvoře se čokoláda pila nejpozději na počátku vlády Karla VI. (1711 - 1740) a jeho dcera Marie Terezie přikázala v roce 1752 prodávat na plese osvěžující nápoje jako čaj, kávu a čokoládu v dobré kvalitě a za nízkou cenu.


Pití čokolády se rozšířilo hlavně v době rokoka, kdy byla považována za posilňující nápoj s afrodiziakálními účinky. Casanova prý vozil s sebou na cesty vlastní konvici na čokoládu. Na konci 18. století pili čokoládu osvícenští intelektuálové ráno i večer, čokoláda okouzlila mnohé umělce a přinesla jim nejednu inspiraci. Mozart opěvoval exotické nápoje ve svých operách Cosi fan tutte a Don Giovanni. Johann Wolfgang von Goethe napsal, že barvy na bublinách zpěněné čokolády jsou příjemnější než na bublinách z mýdla.


Po polovině 17. století se v Itálii, Anglii a Holandsku objevily veřejné provozovny s čokoládou, v pozdním 18. století se čokoláda nabízela i na ulicích. Na počátku 19. století pronikla i do měšťanských kruhů a uvařit dobrou kávu a čokoládu se považovalo za povinnost a umění služek.
Chuť čokolády a receptury na její přípravu se v průběhu staletí měnily. Zpočátku se pila více hořká a ostrá než dnes, neslazená a jako příchuť se dodávala vanilka, skořice a hřebíček. Podle mexického způsobu se čokoláda šlehala do pěny. Ve vyšší společnosti se ke kávě, čaji a čokoládě jedlo sladké pečivo, pily se likéry, nabízela se zmrzlina a pralinky. Na přelomu 18. a 19. století móda sladkostí vnikla do měšťanských vrstev. V období biedermeieru začaly vznikat veřejné cukrárny a k vídeňským plesovým sálům v první polovině 19. století patřily prodejny, kde se prodávalo pečivo, mandle v cukru a bonbóny.

Tabulková čokoláda

Na konci 17. století začaly v belgii vznikat první výrobny čokolády jako pochutiny, již ne jen nápoje. V roce 1815 byla v Holandsku založena továrna na čokoládu a cukrovinky C. J. van Houten, v roce 1826 ji následoval Suchard a v roce 1839 Stollwerck. První tabulkovou čokoládu vyrobila anglická firma Fry's v Bristolu kolem roku 1847. první plněnou čokoládu vyrobila firma Séchaud Fils z Montreaux ve Švýcarsku. Nejmladší je historie bílé čokolády, která začíná až ve 30. letech 20. století, kdy ji na trh uvedla firma Nestlé. U nás byla jako první založena čokoládovna Orion v roce 1896, zakladatelem byl František Maršner, který v Praze na Vinohradech nejdříve vyráběl turecký med.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luca Luca | 25. prosince 2011 v 17:31 | Reagovat

vypadá to opravdu úžasně....lákavé :P

2 maky maky | 24. května 2012 v 19:51 | Reagovat

[1]: jo to máš pravdu hned bych si dala....mňam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama