Zámky Boskovice a Lysice

5. dubna 2011 v 14:31 |  Výlety
Na Velikonoční neděli plánujeme s našima výlet na dva moravské zámky - Boskovice a Lysice. Nejsem si ale úplně jistá, jestli bude boskovický zámek už otevřen. Byla by to škoda, kdyby ne. Je to totiž nádherný empírový zámek obklopený zahradou a parkem a na kopci nad ním se tyčí zřícenina hradu. Opravdu malebné! Lysický zámek je od Boskovic vzdálený přibližně jen 13 km. Je postaven v barokním slohu a jeho majiteli byl např. šlechtický rod Dubských z Třebomyslic. Zámek má také překrásnou zahradu. Miluju procházení se kteroukoli zámeckou zahradou a parkem ;-) Uklidňuje mě to a nabíjí pozitivní energií. A je to pro mě skvělá forma odpočinku...Prostě relax!

Boskovice
Lysice
Hrozně moc se těším, tak doufám, že to vyjde a uvidíme alespoň jednu z těchto pozoruhodných staveb :-) Ještě máme náhradní plán - zámek Velké Losiny. Tam už jsem byla kdysi s babičkou. Zámek je velice zajímavý, ale také dosti ponurý. Ještě když pomyslíme na to, že zde probíhaly čarodějnické procesy, brrr. A co vy, chystáte se taky někam na výlet?
Velké Losiny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 5. dubna 2011 v 15:23 | Reagovat

opravil bych udaje
Marei hrabenka von Ebner Eschenbach nikdy zamek nevlastnila byla pouze neteri Emanuela hrabete Dubskeho,majitele zamek nevlastnila, zila ve Vidni a na Lesne u Val. Mezirici, narodila se ve Zdislavicich. A dale by mne zajimalo jak jste se mohla prochazet parkem a zahradou v Lysicich bez pruvodce. Chtelo by to trochu relevantnejsi udaje.

2 zenyvhistorii zenyvhistorii | Web | 5. dubna 2011 v 15:36 | Reagovat

Děkuji za Vaše upozornění. Článek jsem opravila a doufám, že už je v pořádku. Přeji hezký den

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama