Srpen 2011

Podzimní mámení

16. srpna 2011 v 14:24 Moje oblíbené věci
Včerejší procházka lesem a večerní bouřka mě inspirovaly k napsání tohot článku. Možná si řeknete, proč píšu v době, kdy ještě panuje léto, o podzimu. Nejspíš to bude asi tím, že letos to léto u nás nestálo za nic a taky tím, že mi počasí v srpnu připadá spíš už takové podzimní - např. chladné rána a večery, mlhy...Podzim mám nejraději, když je hezky, svítí sluníčko a stromy všude kolem hrají různými barvami (od žluté přes oranžovou až po červenou). To jsou pak procházky přírodou velice kouzelné. Jen tak se procházíte, sbíráte kaštany a kocháte se tou nádherou ;-)A pokud je opravdu krásně a teplo, tak by se dalo vyrazit na piknik. Když je třeba jen mírný deštík, stačí si vzít deštník a vyrazit ven. Těším se až se zachumlám do teplého kabátku, půjdu po ulici, budu pít horké kafe a dívat se kolem...


Horší je to, když přijdou pochmurné dny, kdy pořád jen prší, je šedivo a nevlídno a na vás padá depresivní nálada (nejčastěji kolem lisotpadu - dušičkové počasí). V takovém případě je nelepší zalézt pod deku s nějakou dobrou knížkou (např. od Jane Austenové), horkým kafíčkem, čokoládou nebo kakaem a hodně dlouho nevylézat :-) Nebo si dát vanu s krásně voňavoučkou pěnou (např. levandulovou :-* nebo vanilkovou), všude kolem zapálit svíčky a jen tak relaxovat.

Z každého ročního období se mi líbí něco. Na jaře, když všechno kvete a voní, v létě zase koupání, různé výlety a luční kvítí, na podzim již zmiňované procházky, barevné listí a kaštany a v zimě sníh, vůně skořice a svařáku, Vánoce a také ráda navštěvuji vánočně vyzdobené zámky (byla jsem v Hradci nad Moravicí a na Raduni) :-)
A jaké období máte nejradši vy?

Přidávám pár podzimních obrázků pro ty, kteří také tak milují podzim jako já...;-)

Tipy na podzimní výlety

1. Na konci turistické sezony (22.10.2011 - 23.10.2011, od 10:00 do 17:00) můžete navštívit zámek v Ratibořicích. Prohlídka se jmenuje Podzim v Ratibořicích aneb Jak krásně zní ten roh lovecký. Čekají vás podzimně vyzdobené interiéry, krátká hudební vystoupení souboru lesních rohů, poté máte možnost posedět v zámecké kavárně ve Vstupní hale a ochutnat různé dobroty. Po prohlídce nebo před prohlídkou je možnost návštěvy zámeckého parku. No není to romantické? :-)2. Tato akce je sice až na konci podzimu, ale nevadí. Jedná se o rekonstrukci bitvy u Slavkova, která se koná 2. - 4. 12. 2011 v obci Tvarožná. Určitě si to nenechte ujít! ;-)
Přeji vám příjemně prožitý zbytek léta.....Pár obrázků pro zahřátííí.....

1. světová válka

7. srpna 2011 v 21:11 Historické filmy
Láska a válka
Rudý baron
Rytíři nebes

Flyboys 2Šťastné a veselé