Září 2012

Nastal čas podzimní...

23. září 2012 v 14:35 Zamyšlení

Tak už tu máme oficiálně podzim. Někdo je rád, jiný by chtěl ještě léto. V příštím týdnu nás jistě čekají krásné slunečné dny, které lákají k příjemnému výletu do přírody nebo někam na hrad či zámek. Dnešní počasí se také celkem vydařilo, ideální na procházku lesem, ale nezapomeňte se teple obléct, fouká tam totiž studený vítr;) Z okna se dívám do parku, kde už se listí na stromech začíná pomalu zbarvovat. Doufám, že ke konci října bude také tak hezky, plánuji si totiž výlet do Ratibořic :) Tak snad nezmoknu. Na zámku můžete opět obdivovat podzimně vyzdobené pokoje a poté si dát něco dobrého na zub, např. jablečný závin nebo Sacherův dort a nebo ochutnat zámeckou paštiku :) K tomu si můžete poslechnout živou hudbu, klavír a flétnu. Akce se koná o víkendu 20. - 21. října od 10 hodin. Zní to lákavě, co myslíte? ;) Zámek v Ratibořicích mě tak láká možná i z důvodu, že jsem toho hodně přečetla o vévodkyni Kateřině Vilemíně Zaháňské a chtěla bych navštívit místo, kde tato pozoruhodná žena trávila svůj čas.

File:Zámek Ratibořice.jpgV květinářství jsem si pořídila umělé šípky, žaludy a dýně k vyzdobení pokoje, abych i doma měla trochu z té podzimní atmosféry. Určitě si ještě někde nasbírám jeřabiny, kaštany a barevné listy. Myslím, že mám takový kladný vztah k podzimu i proto, že jsem narozená v říjnu :)Zítra mi začíná škola, docela už se i těším. V knihovně jsem si zamluvila nějaké knížky, takže začnu hned číst, ať toho pak není moc. Jsou to knihy o heraldice, což mě zajímá ;) Ale najde se i čas na ruskou klasiku...Dočetla jsem knihu Lásky princezen kuronských, o které jsem psala zhruba předměsícem. Můžu ji fakt doporučit, je úžasná. Jen je škoda, že nemá více stránek :( Doba, ve které tyto dámy žily, je má nejoblíbenější...

Dorothea von Biron (sestra Kateřiny Zaháňské)

Dorothea

Johanna a Paulina (sestry Kateřiny Zaháňské)

Na podzim se potřebuji hlavně pořádně zachumlat. Zamilovala jsem se do kožíšků (vesty, límce), protože mi připomínají tu dávnou dobu, kdy byly kožešiny hodně oblíbené. Po babičce mám doma čepici a límec z polární lišky. Ale chtěla bych si pořídit i nějaký umělý. Třeba tento:Další podzimní kousky:
O prázdninách jsem se znovu podívala na Vojnu a mír, už asi po páté :D ale když já to tak zbožňuji a můžu se na to dívat pořád dokola :)