Můj oblíbený film - Pokání

20. srpna 2013 v 22:15 |  Historické filmy
V dnešním deštivém počasí je nejlepší zachumlat se do deky, dát si něco dobrého na zub a pustit si nějaký pěkný film...Zde vám představuji jeden z mých nej :)

Za poslední roky patří Pokání k mým nejoblíbenějším filmům. Prostě mě nadchlo prostředí, kde se děj odehrává (předválečná Anglie). Zamilovala jsem se do domu, který je v první části filmu, a kde žijí hlavní představitelé a také zbožňuji styl Cecilie. Film je natočen v roce 2007 podle knižní předlohy Iana McEwana.

Děj filmu: Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice Loly. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kurzu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec.


CeciliaBriony

Robbie

BrionyDům Tallisových
Zdroje: www.csfd.cz, www.violetjovovich.blogspot.com, www.tumblr.com, www.forum.santabanta.com, www.ew.com, www.flickr.com, www.verdoux.wordpress.com, www.smscs.com, www.thecia.com.au, www.scene-stealers.com, www.thievesbytuessday.wordpress.com, www.metacafe.com, www.magicwands.tumblr.com, www.rophydoes.com, www.imtheitgirl.com, www.idreamlo-tech.blogspot.com, www.stylevoyeur.com,
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama