Styl podle filmu Vášeň a cit :)

17. září 2013 v 17:47 |  Historické filmy
Nedávno jsem se znovu podívala na film Vášeň a cit. I když jsem ho už kdysi párkrát viděla, tak nikdy mě tak neokouzlil jako teď (hlavně Tom Lefroy, ale pssst :D ). Opravdu ten film zbožňuji a jednu oblíbenou fotku mám všude možně, například jako tapetu v mobilu, úvodní fotku na fb a doma vystavenou za sklem mezi knihami. Dokonce jsem si objednala životopisnou knížku o Jane Austenové (1.) a knížku, kde jsou rozebírána její díla (2.). Už se na ně moc těším :) Určitě si je vezmu do vlaku, až budu jezdit do školy, ať mi cesta příjemně utíká...1.

2.Zde je má nejoblíbenější fotka :)...a nej skladba ze scény v lese, která mi pořád hraje v hlavě :)


An art collage from October 2011

A fashion look from January 2011 featuring Priestley's Vintage gowns and Mimi Loves Jimi boots. Browse and shop related looks.

A fashion look from August 2013 featuring Tory Burch tote bags. Browse and shop related looks.


A fashion look from August 2009 featuring Christian Dior dresses, John Lewis cardigans and Chloé flats. Browse and shop related looks.

A fashion look from July 2011 featuring Dolce & Gabbana tops, Gucci coats and Sandro mini skirts. Browse and shop related looks.


A fashion look from August 2010 featuring Zadig & Voltaire, Sandro pants and H by Hudson ankle booties. Browse and shop related looks.


A fashion look from June 2012 featuring Alexander McQueen gowns, Funtasma ankle booties and Privileged necklaces. Browse and shop related looks.

A fashion look from December 2010 featuring RED Valentino dresses, The Row and House of Harlow 1960 pumps. Browse and shop related looks.

An art collage from March 2011

An art collage from May 2012

An art collage from September 2009

A fashion look from August 2012 featuring LUCY IN DISGUISE gowns, Moschino Cheap & Chic shoes and Banana Republic shoulder bags. Browse and shop related looks.

A fashion look from June 2011 featuring Anna Molinari dresses. Browse and shop related looks.

A fashion look from August 2012 featuring Gloverall coats and Steve Madden ankle booties. Browse and shop related looks.
Malá podzimní inspirace :)

A fashion look from August 2012 featuring Arden B. ankle booties and MuuBaa shoulder bags. Browse and shop related looks.

A fashion look from August 2012 featuring Jimmy Choo sandals and Matthew Williamson clutches. Browse and shop related looks.

An art collage from July 2010


A fashion look from August 2010 featuring Avalaya brooches, Tory Burch bracelets and LARA shapewear. Browse and shop related looks.

An art collage from December 2009


An art collage from May 2012
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | E-mail | Web | 8. října 2015 v 8:18 | Reagovat

V tomhle případě mám raději knihu, ale na drby o hvězdách se mi zdá lepší internetový magazín http://www.lady.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama